LV RU
Jautājumi? Vienkārši piezvani! +371 67-211-124 Kur iegādāties?
jan
21
Ankilozējošā spondilīta un citu spondiloartrītu vizuālā diagnostika

SIA “Veselības Centrs 4”, ārsts neirosonologs
E.S.S. ārsts, inernists, reimatologs

evijastumbra@inbox.lv
«Raksta mērķis ir īpaši uzrunāt radioloģijas speciālistus, no kuru slēdziena ir atkarīga savlaicīga diagnostika un pacienta tālākais liktenis.» Evija Stumbra

Novēlota diagnozes precizēšana ir galvenā problēma, kas kavē veiksmīgu ankilozējošā spondilīta terapiju. Nereti laiks no slimības sākuma līdz diagnozes brīdim sasniedz 7–8 gadus, kas ne vien paildzina pacientu ciešanas, bet arī apgrūtina remisijas sasniegšanu, autoimūnā procesa kontroli.

Kas ir AS?

Ankilozējošais spondilīts ir hroniska iekaisīga autoimūna slimība, kas pārsvarā skar aksiālo skeleta daļu un ar grūtībām padodas terapijai.

Ko darīt?

Pēdējos gados ir ieviesta terapija ar bioloģiskajiem medikamentiem, pamatā TNF alfa inhibitoriem, kas uzlabo pacienta klīnisko stāvokli un slimības gaitu.

Lasīt tālāk
jan
08
Kardiovaskulārā riska novērtējums reimatoīdā artrīta pacientiem

SIA “Veselības Centrs 4”, ārsts neirosonologs
E.S.S. ārsts, inernists, reimatologs

evijastumbra@inbox.lv
Reimatoīdais artrīts (RA) ir hroniska sistēmiska iekaisīga slimība, kas ir saistīta ar palielinātu kardiovaskulāru mortalitāti. (1,2) SMR (standartizētais mirstības koeficients) ir palielināts divkārt pacientiem ar RA.

Kopsummā reimatoīdais artrīts palielina par 50% kardiovaskulārās mortalitātes risku. (3) Šo palielināto risku saista ar išēmiskās sirds slimības un cerebrovaskulāro notikumu (CVN) izraisītu mortalitāti, kuru novēro reimatoīdā artrīta pacientiem.  

Ir zināms, ka absolūtais kardiovaskulārais letalitātes risks ir palielināts vecāka gada gājuma vīriešu dzimuma pacientiem ar RA, kamēr relatīvais risks ir palielināts jaunām sievietēm, kuras slimo ar RA. (109,110) Kardiovaskulārā morbiditāte RA pacientiem ir palielināta tikpat lielā mērā kā pacientiem ar cukura diabētu. (111) Tradicionālie riska faktori tikai daļēji izskaidro palielināto kardiovaskulāro risku, galveno lomu atvēlot iekaisuma procesam, kas veicina ateroģenēzi visās tās stadijās, kā arī veicina jau esošos kardiovaskulāros riska faktorus. (28-31) Turklāt ir pierādījumi, ka hroniska iekaisuma marķieri korelē ar kardiovaskulāro mortalitāti un morbiditāti pacientiem ar RA. (31-35) Pat reimatoīdā artrīta remisijas fāzē ir izmainīts citokīnu un to regulatoro komponentu daudzums, kuri turpina veicināt vaskulāras dabas procesus. (104) Reimatoīdā artrīta gadījumā ir palielināta prevalence visām ateroģenēzes stadijām, sākot ar endotēlija disfunkciju līdz sabiezinātai intima media un aterosklerotiskām plātnītnēm karotīdās artērijās, fatāliem un ne fatāliem miokarda infarktiem un insultiem. (103-108)

Lasīt tālāk
nov
04
Sāpes locītavās

SIA “Veselības Centrs 4”, ārsts neirosonologs
E.S.S. ārsts, inernists, reimatologs

evijastumbra@inbox.lv
Cilvēka dzīve ir skaista, taču diemžēl neatņemama vieta tajā mēdz būt arī tādam biopsihosociālam fenomenam kā sāpes.

Turklāt ar gadiem sāpju iemesli tikai pavairojas, un mūža pilnbriedā sāpes nereti kļūst par bieži ieklīstošu, bet reizēm arī pastāvīgu nelūgtu ciemiņu, kas par savu klātbūtni atgādina ik uz soļa. Kā jau nopratāt, šoreiz gribam Jums pastāstīt par sāpēm locītavās. Ar tām nebūt nav ne jāsadzīvo, ne jāsamierinās, ne – kur nu vēl! – tās jāiemīl. Šādas sāpes nedrīkst ignorēt vai pieņemt par pašsaprotamu ikdienas pavadoni.

Sāpes ir jāiepazīst un jāizzina to iemesli. Pavirši pieejot sāpju izcelsmei, mēs nodarām pāri sev un savam organismam. Jārēķinās ar to, ka sāpes saasina jau esošo hronisko blakusslimību gaitu, kā arī veicina akūtu kardiovaskulāro notikumu risku un pasliktina dzīves kvalitāti.

Lasīt tālāk
nov
04
Kādēļ ultrasonogrāfija ir zelta standarts locītavu sāpju diagnostikā?

SIA “Veselības Centrs 4”, ārsts neirosonologs
E.S.S. ārsts, inernists, reimatologs

evijastumbra@inbox.lv

USG (ultrasonogrāfija) pie muskuloskeletālām slimībām ir sensitīva, ātra, neinvazīva un salīdzinoši lēta izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību savlaicīgi var atklāt sāpju rašanās iemeslus, diferencēt virkni patoloģiju, kuras klīniski ir līdzīgas, bet patoģenētiski atšķiras, piemēram, dziļo vēnu tromboze un Beikera cistas ruptūra.

Savlaicīgi atklājot pamatproblēmu ir iespējams aizkavēt locītavas destrukciju, kas ir neatgriezenisks process.

Eiropas un vadošās ASV klīniku reimatologu darbs nav iespējams bez ultrasonogrāfijas diagnostikas, arī VC-4 ar straujiem soļiem ir ieviesis Premium klases tehnoloģijas (MRi, cT, USG), sekojot Eiropas prestižāko klīniku tendencēm, apvienojot seno Eiropas valstu reimatologu tradīcijas un ASV zinātniskos sasniegumus, lai kopīgiem spēkiem radītu labāko no piedāvājumiem locītavu sāpju risinājumā.

Lasīt tālāk
nov
03
Pozitīva pieredze brūču ārstēšanā, izmantojot dažādas BIONECT formas

Rokas apdegums

hand b hand a

Paciente G. vērsusies pie ārsta pēc gūta apdeguma ar kafiju. Diagnosticēts 2 A pakāpes apdegums ar pūsli. Pēc pūšļa noņemšanas izmantoti Bionect marles pārsēji 2 × nedēļā un apdegums izārstēts 10 dienu laikā.

Lasīt tālāk PRODUKTI: Bionect krēms, Bionect pārsēji, Bionect Silverspray
dec
27
Jauna pieeja osteoartrīta ārstēšanā

Traumatalogs-ortopēds

Laikus neārstēts osteoartrīts – tas ir ceļš uz invaliditāti vai locītavu endoprotezēšanas operācijām. Traumatalogs-ortopēds, artrosko­pis­kās ķirur­ģijas speciālists dakteris Arnolds Skirmanis atklāj, kā modernas zāles var palīdzēt saglabāt locītavas.

Osteoartrīts ir viena no biežāk sastopamajām locītavu slimībām, slimību līderis reimato­loģijā. Sinonīmi – deformējošā artroze, osteo­artro­­ze. Slimības sākumstadijā iekaisuma procesi skar skrimšļa kārtu, ar kuru ir izklātas locītavas, tad bojā to un pat noārda. Nu jau gadu Latvijā pieejamas zāles Piascledine, kas atjauno un stiprina locītavas skrimšļa izklājumu.

Lasīt tālāk
Pētījumi un publikācijas:
Kolēģu pieredze
Ārstu viedokļi:

Traumatalogs-ortopēds

SIA “Veselības Centrs 4”, ārsts neirosonologs
E.S.S. ārsts, inernists, reimatologs

Pieraksties jaunumu saņemšanai:
Atstāj savu e-pastu, lai saņemtu informāciju
par jauniem produktiem un akcijām no Livorno Pharma!
Produkti Medikamenti Raksti Video Pētījumi un publikacijas Kontakti
^
Uzdot jautājumu
Aizvērt formu
Jūsu vārds
E-pasts
Tālrunis
Ziņa