Diskomforts makstī? Risināma problēma!

TĒMA: Hialuronskābe, Maksts sausums, Sievietes veselība
Sausums, dedzinošas un kņudinošas sajūtas sievietes intīmākajā ķermeņa daļā – makstī… Sāpīgas un nepatīkamas traumiņas dzimumakta laikā – tā ir gan pazīstama, gan izplatīta problēma, vai ne?

Šādu nelāgu iekšējo izjūtu gamma ne tikai padara mūs nelaimīgas, bet var kļūt arī par cēloni nopietnām nesaskaņām ar ierasto dzimumdzīves partneri – mīļoto vīrieti.

Iekšā kā tuksnesī…

Atkarībā no katras sievietes individuālās pašsajūtas nepārtraukti mainās arī dabīgās smērvielas daudzums, kuru izstrādā maksts sieniņas. Tas ir normāls process, kuru mēs ikdienā nemaz nespējam sajust. Taču brīdī, kad mitrinošās vielas sāk patiešām trūkt, maksts sieniņas top pavisam sausas, sakrokojas, zaudē elastīgumu, un strauji pieaug traumēšanas risks. Rodas nepatīkamās kairinošās, niezošās un dedzinošās sajūtas. Nākamais nelāgais simptoms ir maksts ierastās mikrofloras zudums ar tam sekojošo iekaisumu procesu palielināšanos.

Kā uzsākt seksuālo dzīvi pēc dzemdībām?

TĒMA: Seksuālā dzīve, Sievietes veselība
Pēcdzemdību periodā, baidoties no sāpēm un diskomforta sajūtas, daudzas sievietes cenšas izvairīties no dzimumattiecībām.

  Konsultē ārste Aija Tula-Rijkure,
  Diplomātiskā servisa medicīnas centra
  un medicīnas centra „EGV” ginekoloģe, seksoloģe un psihoterapeite

Kad sieviete baro bērnu ar krūti, sausuma sajūta makstī, ko izraisa estrogēnu deficīts, ir fizioloģiski normāla parādība. Tāpēc daudzas sievietes izvairās no seksa, kas negatīvi ietekmē pašas sievietes veselību un attiecības ar partneri.

Ja grumbas nav domātas tev

TĒMA: Hialuronskābe, Kosmetoloģija
Skaista seja ir nerakstīta rekomendācija. (Frānsiss Bēkons, britu filosofs, vēsturnieks un politiķis)

Skaistums nav savienojams ar diletantismu

Grūti iedomāties sievieti, kura neilgojas pēc brīnumlīdzekļa, piemēram, tāda krēma, kurš diendienā dāvātu viņas ādai svaigumu, skaistumu un veselību. Nevis līdzekli, ar ko nomaskēt defektus un piešķirt aromātu, bet gan tādu, kas tiešām uzlabo ādas stāvokli un nobremzē tās novecošanās procesus.

Artrīts nav spriedums!

TĒMA: Locītavu sāpes, Osteoartrīts
Labs jaunums gan tiem, kam jau noteikta diagnoze – osteoartrīts, kas būtībā ir locītavu skrimšļu deģeneratīvas izmaiņas, gan arī tiem, kurus šī slimība apdraud un pagaidām izpaužas bez jūtamiem simptomiem.

Osteoartrīta (deģeneratīva skrimšļu slimība, kuras rezultātā locītavas zaudē gludo slīdvirsmu, kļūst raupjas, trauslas, deformētas un sāpīgas) pacientu perspektīvas vēl nesenā pagātnē bija diezgan bēdīgas: iegurņa vai ceļgalu locītavu sāpes, invaliditāte, endoprotezēšana… Šīs traumu vai (biežāk) nolietojuma un lēnākas vielmaiņas izraisītās slimības ārstēšanai nepieciešamo medikamentu Latvijas tirgū nebija. Mediķi varēja vienīgi ieteikt ārstniecisko vingrošanu un sāpes mazinošus līdzekļus. Protams, bija iespēja arī lietot pārtikas piedevas, tādas kā glikozamīns un hondroitīns, kas satur skrimšļu sastāvā esošās vielas. Tā bija katra paša izvēle, kaut gan daudzi mediķi uzskata, ka šīs bioloģiskās piedevas vielmaiņas procesus cilvēka organismā neietekmē tik lielā mērā, lai varētu ārstēt saslimšanu.