LV RU
Jautājumi? Vienkārši piezvani! +371 67-211-124 Kur iegādāties?
Erectus injekcijas

Osteoartrīts

Osteoartrīts ir hroniska, deģeneratīva locītavu saslimšana un skar daudzus cilvēkus, izraisot sāpes, kustību ierobežojumu un radot ilgstošu darbnespēju un pat invaliditāti. Osteoartrīta attīstību veicinošie faktori ir traumas, palielināts ķermeņa svars, liela nozīme ir arī pārmantotībai. Osteoartrīts skar dažādas locītavu daļas: skrimsli, kaulu, sinoviālo membrānu un šķidrumu, locītavas kapsulu, saites un meniskus. Primārā bojājuma lokalizācija locītavā ir skrimslis, tas nodilst ātrāk nekā atjaunojas.

Agrīnā slimības stadijā skrimslis sāk zaudēt šķidrumu, skrimslī rodas plaisas, tā daļiņas var atdalīties un radīt iekaisumu. Slimībai progresējot, skrimslis sacietē, palielinās tā bojājuma risks pārslodzes un nelielas traumas gadījumā. Ar laiku skrimšļi noārdās, un kauli sāk berzēties viens pret otru, parādās izaugumi, radziņi, kas pastiprina sāpes. Lai gan artrozes process sākas skrimšļa līmenī, pārējo locītavas daļu iekaisums un kaulu bojājums rada lielāko daļu simptomu – locītavu sāpes, stīvumu un uztūkumu. Galvenā osteoartrīta pazīme ir sāpes, kas rada kustību apjoma ierobežojumus. Tās sākas pakāpeniski un lēni progresē vairāku gadu gaitā. Osteoartrītam raksturīgas sāpes fiziskas slodzes laikā, kas pāriet pēc atpūtas. Stiprākas sāpes novēro, atsākot kustības pēc ilgāka miera perioda. Slimībai progresējot, parādās sāpes arī miera stāvoklī. Vēl kāda pazīme ir rīta stīvums, kas parasti nav ilgāks par 15 – 30 minūtēm.

Viena no efektīvākajām ārstniecības metodēm ir injekcijas locītavās jeb intraartikulāras injekcijas.


Par intraartikulārām sauc tādas injekcijas kad šļirces adata tiek ievadīta locītavā. Locītavām (ceļa, pleca un citas) ir iekšējā telpa, ko dēvē par locītavu spraugu. Locītavas iekšējā telpa ir pildīta ar locītavas jeb sinoviālo šķidrumu. Hialuronskābei un tās savienojumiem ir ļoti liels molekulas izmērs, kas tūkstošiem reižu pārsniedz mikroskopisko atverīšu izmērus, pa kurām no asinsrites zāļu vielas nokļūst locītavā, ja tās tiek lietotas iekšķīgi vai intramuskulāru vai intravenozu injekciju veidā. Tādēļ intraartikulārs ievadīšanas ceļš ir ideāls, lai šī nepieciešamā viela sasniegtu locītavas skrimsli un sinoviālo šķidrumu.

Intraartikulāri injicējamās hialuronskābes mēdz būt dažādas.

To pielietojums ir atkarīgs no osteoartrīta stadijas. Sākuma stadijā lieto hialuronskābi, kas ir recepšu medikamenta statusā – Hyalgan - un spēj aizkavēt osteoartrīta progresu, kā arī mazina iekaisumu. Bet ir tādas, kas darbojas tikai kā smērviela, nodrošinot simptomātisku ārstēšanu. Ja ir nepieciešams injicēt locītavā kādu speciālo šķīdumu, kas ieeļļo locītavu, droša un efektīva izvēle ir Erectus, kas ir intraartikulāra hialuronskābes injekcija osteoartrīta ārstēšanai jau vēlākā stadijā, kad skrimslis ir nodilis un kauli berzējas viens pret otru. Erectus atjauno amortizāciju un darbojas kā mehānisks atbalsts. Hialuronskābe ir sastopama daudzos cilvēka audos, arī tādos kā skrimšļos un sinoviālajā šķidrumā. Tā nepārtraukti izdalās locītavu spraugās un ir galvenā sinoviālā šķidruma sastāvdaļa, kas piešķir tām raksturīgo viskozitāti un elastīgumu. Šādas īpašības ir būtiskas lubricējošās un triecienu amortizējošās funkcijas nodrošināšanai, kas piemīt šķidrumam normālās locītavās, lai aizsragātu skrimšļus un mīkstos audus pret mehānisku stresu un ievainojumiem. Traumatisku locītavu ievainojumu vai deģeneratīvu locītavu traucējumu rezultātā kvalitatīvam un kvantitatīvam hialuronskābes trūkumam seko viskozitātes samazināšanās, kā tas ir dokumetāli apstirpināts. Lubricējošās un triecienu amortizējošās funkcijas samazināšanās rezultātā attīstās locītavu funkcijas zudums un sāpes. Plaši literatūras dati liecina, ka intraartikulāra hialuronskābes ievadīšana spēj atjaunot sinoviālā šķidruma viskozi elastīgās īpašības, atvieglojot sāpes un uzlabojot locītavu kustīgumu.

Erectus izceļas citu līdzīgu produktu vidū ar savu draudzīgo cenu. Erectus iespējams iegādāties SIA Livorno Pharma, pie traumatologiem un sporta ārstiem.

Diagnozes

ERECTUS ir viskozi elastīga sinoviālā šķidruma piedeva. ERECTUS darbojas kā smērviela un mehānisks atbalsts ceļu locītavām. Tas ir paredzēts pacientu ārstēšanai, kuri cieš no ceļu locītavu osteoartrīta.

Lietošana

Ja vien ārsts nav noteicis citādi, injicējiet 2 ml Erectus intraartikulāri vienu reizi nedēļā 3 - 5 nedēļas pēc kārtas.

ERECTUS ir paredzēts vienreizējai lietošanai. Nelietot atkārtoti. Atkārtota vienreizējas pilnšļirces lietošana var radīt iespējamu pacienta vai lietotāja inficēšanas risku. Pilnšļirces piesārņošana var izraisīt nopietnu pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos. ERECTUS injekciju drīksts izdarīt tikai tam sagatavots speciālists.

Pēc ievadīšanas 1-2 dienas ieteicams neveikt nekādas pārmērīgas svara – spēka aktivitātes.

Specifikācijas

Statuss:
Medicīnas ierīce
Sastāvs:
2 ml 1.2% hialuronskābes nātrija sāls šķīdums, nātrija hlorīds, dinātrija hidrogēnfosfāta dodekahidrāts, nātrija dihidrogēnfosfāta dihidrāts, ūdens injekcijām.

Iepakojums:
1 pilnšļirce (24mg/2ml).

Ražotājs:
csc logo CSC Pharmaceuticals Handels GmbH, Gewerbestrasse 18-20, A-2102. Bisamberg / Austria.

Dalies ar savu pieredzi:
Aicinām, arī Jūs dalīties savā pieredzē. Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis.
Atsauksmes ir iespējams nosūtīt uz info@livorno.lv vai mājas lapā kontaktu sadaļā.
Saistītie raksti:
Vai arī tava vecmāmiņa sūdzas par locītavu sāpēm? Vai arī tu domā, ka tā ar veciem cilvēkiem gadās, un tur neko nevar darīt? Var gan! Vajag tik vecmāmiņu aizvest pie speciālista, viņš ne tikai uzstādīs diagnozi, bet arī palīdzēs!
Vai esi kaut ko dzirdējusi par hialuronskābi, kas nupat uzsāk savu uzvaras gājienu medicīnas un skaistumkopšanas pasaulē? Vai tev šķiet, ka tas atkal ir kāds jaundomājums?
Saistītie video:
Reimatoloģe prof. Helēna Mikažane un traumatologs-ortopēds Arnolds Skirmanis stāsta par OA mūsdienīgām ārstēšanas iespējām.
Pieraksties jaunumu saņemšanai:
Atstāj savu e-pastu, lai saņemtu informāciju
par jauniem produktiem un akcijām no Livorno Pharma!
Produkti Medikamenti Raksti Video Pētījumi un publikacijas Kontakti
^
Uzdot jautājumu
Aizvērt formu
Jūsu vārds
E-pasts
Tālrunis
Ziņa