LV RU
Jautājumi? Vienkārši piezvani! +371 67-211-124 Kur iegādāties?
apr
19
Efektīva saules apdegumu ārstēšana
Francijā mēdz jokot, ka labākais veids, kā pasargāt sevi no saules apdegumiem, ir sauļošanās mēness gaismā. Taču mūsu īsās vasaras saulīte tā vilina, ka mēdzam aizrauties, un tad zeltainā iedeguma vietā saņemam sārtus un iekaisušus apdegumus. Ko darīt?

Protams, var jau sakost zobus un gaidīt, kad organisms pats tiks galā ar mūsu bezrūpības radītajām sekām. Taču ievērojami ātrāks un nesāpīgāks ādas saglābšanas veids ir mūsdienīgie apdegumu ārstēšanas līdzekļi.

Kādēļ mocīties sāpēs?

Sāpīgās sajūtas pēc saules vannu pārdozēšanas ir pirmās, no kā gribam atbrīvoties. Šim nolūkam, protams, var izmantot ierastos pretsāpju līdzekļus – tailenolu vai ibuprofēnu. Taču tabletes problēmu atrisina tikai uz laiku, jo apdegums ir nopietns ādas bojājums, kura simptomi pāries tikai pēc audu reģenerēšanās. 

Mūsdienīgāka pieeja ir pareizāka

No aptiekās atrodamajiem preparātiem, kuri paredzēti ādas apdegumu ārstēšanai, lielisku rezultātu uzrāda Bionect krēms ar hialuronskābi. Šis Itālijā (Fidia Farmaceutici S.p.A.) radītais preparāts jau ir guvis lielu piekrišanu visās Eiropas valstīs. Tā būtiskākā sastāvdaļa ir hialuronskābe. Krēmu var izmantot ne tikai saules izraisītu, bet arī citā veidā iegūtu apdegumu ārstēšanai, uzklājot to cietušajiem audiem. Bionect krēmu var lietot gan bērni, gan pieaugušie. 

Saule un hialuronskābe

Hialuronskābe ir galvenais starpšūnu matrices komponents, kuram ir ļoti svarīga loma saules staru sabojāto audu dziedēšanā. Apmēram 50% hialuronskābes, kas atrodama cilvēka organismā, ir koncentrēti ādā un gļotādā. Savukārt vislielākā šīs vielas koncentrācija novērojama jaundzimušo organismā, kur bez hialuronskābes nevarētu norisināties strauja jaunu šūnu un audu veidošanās. Šo procesu pētījumu rezultātā tika konstatētas būtiskas hialuronskābes koncentrācijas atšķirības embrijā, amnija šķīdumā (augļūdenī) un pieauguša cilvēka organismā, kā arī tas, ka hialuronskābe būtiski ietekmē ādas atjaunošanos. Tieši hialuronskābe novērš limfocītu adhēziju (salipšanu) uz brūces virsmas un samazina iekaisumu veidošanos, savukārt iekaisuma kā reakcijas neesamība tiek uzskatīta par vienu no galvenajām embrionālās sadzīšanas pazīmēm. Hialuronskābe arī aktivizē kolagēna sintēzi. Tiek uzskatīts, ka tieši ar hialuronskābi ir saistīti šūnu augšanas un diferencēšanās faktori. Tādējādi hialuronskābe uz ādas darbojas vienlaikus divos virzienos: kontrolē iekaisuma procesus un aktivizē šūnu reģenerāciju. Ne velti Bionect krēms bieži tiek izmantots kosmetoloģijā pēc dermatoloģiskām un lāzera procedūrām vai arī kā mitrinošs līdzeklis vīstošai ādai, lai palielinātu tās elastīgumu un tonusu. 

Ko iesākt, ja apdegums ir nopietns?

Otrās pakāpes apdegumu gadījumā sasārtumu papildina arī čūlu veidošanās. Tās nepārtraukti niez un sagādā diskomfortu. Noteikti jāizvairās no vēlmes kasīt apdegumu čūlas vai noberzt tās no ādas dušā. Āda zem šīm čūlām ir ļoti viegli ievainojama, un berzēšana neko labu nedos – drīzāk otrādi. Daudz labāk būs, ja uzmanīgi apstrādāsiet cietušo ādu ar Bionect krēmu, divas vai vairāk reizes dienā uzklājot to nelielā kārtiņā uz cietušajiem audiem. Krēms uzsūcas ātri, neatstāj taukainu spīdumu uz ādas un nesmērē apģērbu. Taču, ja apdegumi ir vēl nopietnāki, un rodas elpošanas traucējumi, nekavējoties jāmeklē ārsta palīdzība, jo ar tūsku joki mazi – tās ārstēšanu labāk uzticēt profesionālim.

Karstuma dūriens

Bezrūpīga un pārmērīga sauļošanās var novest ne tikai pie apdegumiem, bet arī karstuma jeb saules dūriena. Tā pazīmes ir vispārējs vājums, nelaba dūša un reibonis. Ja vienlaikus ar ādas apdegumiem novērojami arī šie simptomi, jālieto vairāk šķidruma, jāizvairās no saules stariem un jāatpūšas. Jāatpūtina arī apdegumu skartā āda. Kamēr tā nav pilnībā sadzijusi, vēlams valkāt brīvus, nepiegulošus tērpus no dabīgām šķiedrām, lai lieku reizi nekairinātu jau tā sāpošās vietas. Lai organisms spētu ātrāk pārvarēt vieglprātīgās sauļošanās sekas, tas jānodrošina ar pietiekamu E un C grupas vitamīnu daudzumu. Šie vitamīni „prot” sasaistīt brīvos radikāļus, tādējādi veicinot bojāto šūnu atjaunošanās procesu. Turklāt tiem ir stipra pretiekaisumu iedarbība, kas saules izraisīta apdeguma situācijā būs ļoti noderīga.

Diagnoze - apdegums:

  1. Vispirms atvēsiniet ādu, noderēs vēsa duša vai ledus kompreses!
  2. Apstrādājiet ādu ar Bionect krēmu vai kādu no tautā pazīstamajiem līdzekļiem, kurus apdegumu ārstēšanā izmantoja mūsu vecvecmāmiņas laikos, kad Bionect krēms vēl nebija izgudrots!
  3. Iedzeriet kādu pretsāpju medikamentu!
  4. Ja apdegumi ir nopietni un sākusies tūska – noteikti meklējiet ārsta palīdzību!
  5. Kamēr apdegumu vietas dzīst, velciet brīvu apģērbu no dabīgām izejvielām!
  6. Stipriniet organismu ar Е un С grupas vitamīniem!

Un galvenais – paturiet šo sāpīgo pieredzi prātā, kad siltie saules stari atkal vilinās jūs uz pludmali!

Pieprasiet Bionect krēmu visās Latvijas aptiekās!

PRODUKTI: Bionect krēms, Bionect pārsēji, Bionect Silverspray
Pieraksties jaunumu saņemšanai:
Atstāj savu e-pastu, lai saņemtu informāciju
par jauniem produktiem un akcijām no Livorno Pharma!
Produkti Medikamenti Raksti Video Pētījumi un publikacijas Kontakti
^
Uzdot jautājumu
Aizvērt formu
Jūsu vārds
E-pasts
Tālrunis
Ziņa