LV RU
Jautājumi? Vienkārši piezvani! +371 67-211-124 Kur iegādāties?
nov
23
Dzelzs nepieciešamība pēcdzemdību periodā

Grūtniecības laikā vairums topošo māmiņu pret sevi izturas ļoti rūpīgi, ar lielu atbildības sajūtu, bet pēc mazuļa dzimšanas uzmanību sāk veltīt tikai un vienīgi mazulim.

Lai gan - par sevi arī ir jāpadomā, īpaši jau par savu veselību. Pēcdzemdību procesā tas jādara obligāti!

Kad bērniņš piedzimst

Katrai sievietei dzemdībās ir lielāks vai mazāks asins zudums. Sievietei, kam grūtniecības laikā bijusi anēmija, pēc dzemdībām tā var būt izteiktāka. Ja ir bijusi liela asiņošana dzemdībās, anēmija var attīstīties arī pēc dzemdībām, lai gan grūtniecības laikā, iespējams, dzelzs līmenis bijis normas robežās. Ārsts neiesaka lietot dzelzs preparātus pēc dzemdībām pilnīgi visām sievietēm, bet tām, kam to iesaka, tas jādara vismaz 6 nedēļas pēc dzemdībām. Kad sieviete 6-8 nedēļas pēc dzemdībām dodas pie ginekologa, būtu jāveic analīzes, lai noteiktu dzelzs līmeni asinīs un ferritīnu. Šajā laikā tik daudz rūpju un laika prasa tikko dzimušais mazulis, ka reizēm jaunā māmiņa aizmirst pat paēst. Krūtsbarošanas laikā, māmiņas zemais hemoglobīna līmenis var nenodrošināt mazuli ar nepieciešamajām uzturvielām. dažkārt analīzēs hemoglobīns var būt normas robežās, bet ferritīna līmenis var parādīt, ka dzelzs rezerves jau ir izsīkušas.

Pazīmes, kas liecina par dzelzs trūkumu:

  • nogurums, bezspēks
  • miegainība
  • sirdsklauves pie slodzes
  • bālums
  • vēlēšanās ēst neēdamas lietas - krītu, ziepes
  • sausi mati, nagu lūšana

Dzelzs ietekmē sievietes skaistumu arī pēcdzemdību periodā

Diez vai noguris cilvēks bez spēka vispār var būt skaists. Mati, nagi, āda ir tie, kas dzelzs trūkuma rezultātā visvairāk cieš. Pēc dzemdībām matu izkrišana, nagu trauslums vai ādas sausms var būt izskaidrojams būtikso hormonu izmaiņu dēļ, bet līdzās tam, vainīgs var būt zemais dzelzs līmenis organismā. Svarīgi, uzturot optimālu dzelzs līmeni organismā, parūpēties par savu skaistumu un arī par mazuļa veselību.

Alternatīvas dzelzs preparātiem

Mēs varam uzņemt dzelzi arī ar uzturu, un ideālā gadījumā tieši ar uzturu tas būtu arī jāuzņem. Bieži vien ir gadījumi, kad sieviete jau stājoties uzskaitē ir ar pazeminātu ferritīnu, viņai trūkst dzelzs, tātad - uzturs nav sabalansēts, un attiecīgi, ļoti apšaubāmi, ka grūtniecības laikā sieviete varēs apēst tik daudz dzelzs saturošos produktus, lai nevajadzētu lietot papildus dzelzs saturošus preparātus. Dzelzs ir sarkanajā gaļā - liellopu gaļa, briežu gaļa, aknās, graudaugos, riekstos, spinātos. Viss apēstais, protams, neuzsūcas, tieši tāpēc iesaka lietot papildus uztura bagātinātājus, kas satur dzelzi.

Kā izvēlēties uztura bagātinātājus ar dzelzi

Uztura bagātinātāju sastāvā var būt divvērtīgā dzelzs, trīsvērtīgā dzelzs, kā arī organiskie savienojumi. Pārsvarā izvēle jāatstāj ārsta ziņā, tomēr dažkārt sievietei ir slikti no kāda preparāta, ne vienmēr pirmā izvēle ir veiksmīga, tāpēc jāpiemeklē kaut kas cits.
Katram preparātam ir savas īpatnības, garša, produkta forma, blakus parādību iespējamība vai lietošanas biežums. Atliek tikai atrast katrai sievietei piemērotāko dzelzs preparātu.

 

Veselīgs uzturs, aktīvs dzīvesveids, kārtīgs miegs un atpūta - tos vēlam ikvienai māmiņai!

PRODUKTI: TecnoFER
Pieraksties jaunumu saņemšanai:
Atstāj savu e-pastu, lai saņemtu informāciju
par jauniem produktiem un akcijām no Livorno Pharma!
Produkti Medikamenti Raksti Video Pētījumi un publikacijas Kontakti
^
Uzdot jautājumu
Aizvērt formu
Jūsu vārds
E-pasts
Tālrunis
Ziņa