LV RU
Jautājumi? Vienkārši piezvani! +371 67-211-124 Kur iegādāties?
apr
19
Vai maksts sausums ir problēma?
Daudzām sievietēm sausa maksts gļotāda ir kļuvusi par problēmu, kura neļauj atbrīvoties un baudīt dzīvi ar visām tās sniegtajām iespējām. Sarunājamies ar ginekoloģi Maiju Rokicku.

Lietuvas ārsti un pacienti dalās ar pieredzi

Kā vērtējat mūsdienu sievietes, kuras ir vecākas par 40 gadiem?

Es viņas vērtēju labi un tikai labi. Uzskatu, ka pēc 40 gadu vecuma sākas jauns, ne mazāk skaists dzīves posms. Organismā notiek izmaiņas, samazinās hormona estrogēna līmenis, ar laiku iestājas menopauze, tomēr tās nav dzīves beigas.        

Kādas izmaiņas šīm sievietēm ir gaidāmas?

Ir daudz runāts par karstuma viļņiem un garastāvokļa maiņām, tomēr viens no nepatīkamākajiem simptomiem, par kuru gandrīz neviens nerunā un kas pats no sevis nepāriet, ir maksts sausums, kura dēļ dzimumattiecību laikā rodas sausuma sajūta, nieze, sūrstēšana un sāpes.

Vai sievietes pie jums vēršas ar sūdzībām par maksts sausumu?

Lielākā daļa sieviešu uztver maksts sausumu kā neizbēgamu un nemeklē palīdzību. Lietuvietes ir pacietīgas un cieš klusējot. Tomēr maksts mitrināšana ir ieteicama ne tikai nepatīkamu simptomu, bet arī nopietnāku gļotādas sausuma izraisītu veselības traucējumu dēļ, piemēram: 

  • paaugstināts urīnpūšļa jutīgums, kas izpaužas kā biežāka urinēšana, sāpes urinēšanas laikā, velkoša sajūta vēdera apakšdaļā un krustos, kā arī biežāki urīnpūšļa iekaisumi;
  • maksts sieniņas sausums un noslīdējums;
  • pastiprināti ūdeņaini izdalījumi, īpaši pēc dzimumakta.

Ko jūs iesakāt savām pacientēm?

Parastie lubrikanti palīdz tikai attiecīgajā brīdī, turklāt bieži rada alerģisku reakciju. Es dodu priekšroku svecītēm ar hialuronskābi, kas nodrošina ilgstošu mitrināšanu. Tāpat svarīgi ir arī ārstniecības augi, tējas koka eļļa un E vitamīns — tie labvēlīgi iedarbojas uz maksti, aizsargājot pret infekcijām, veicinot reģenerāciju un atjaunojot normālu maksts mikrofloru. Mans iecienītākais maksts sausuma ārstēšanas produkts ir Feminella Hyalosoft ovulas, jo tām ir labs sastāvs, pārliecinoši pētījumu rezultāti, kā arī manas pacientes ir apstiprinājušas to efektivitāti.

Vai ir iespējams izārstēt maksts sausumu pavisam?

Maksts sausums nav infekcija, kuru var izārstēt un aizmirst. Sievietēm pie šīs sajūtas ir jāpierod un regulāri par sevi jārūpējas. Tādēļ pacientēm izrakstu Feminella® Hyalosoft ovulas, jo pēc maksts mitruma atjaunošanas pietiek ar vienu ovulu nedēļā, lai šo mitrumu uzturētu.

Vai zinājāt, ka…

  • 30 % sieviešu, kas ir vismaz 50 gadus vecas, saskaras ar uroģenitālās sistēmas problēmām.
  • Līdz 40 % sieviešu jūt maksts sausumu menopauzes laikā.
  • Tikai 20 % no tām sievietēm, kurām ir šie simptomi, vēršas pie ārsta.

Jautājam ginekoloģei Daivai Keršulītei: kādas ir uroģenitālās sistēmas problēmas?

Uroģenitālās sistēmas problēmas parasti rodas menopauzes laikā un pēc tās, tomēr pirmie simptomi var tikt novēroti jau agrāk. Tās visvairāk ir saistītas ar apakšējo urīnizvadorgānu izmaiņām un maksts atrofiju.

  • Apakšējo urīnizvadorgānu uroģenitālie traucējumi: urīna nesaturēšana, uretrīts (urīnizvadkanāla iekaisums) un atkārtotas urīnceļu infekcijas.
  • Maksts uroģenitālie traucējumi (maksts atrofija): maksts sausums, sāpes dzimumakta laikā, atkārtoti vaginīti, izmaiņa izdalījumos, reizēm nepatīkama smaka.

Kādēļ rodas maksts atrofija: maksts sausums, sūrstēšana un sāpes dzimumakta laikā?

Samazinoties estrogēna ražošanas apjomam olnīcās, vagīnas āda un vulvas balstaudi (“lūpas”) kļūst plānāki un zaudē elastību. Maksts sausums ir viens no pirmajiem simptomiem, kurš rodas samazinātas gļotu izdalīšanās dēļ.

Plānāka maksts un vulvas āda ir vieglāk ievainojama. Savainojumu risks palielinās dzimumakta laikā, it īpaši, ja maksts ir sausa, — pat neliela berze var izraisīt sāpes un diskomfortu. Ja vulvas “lūpas” ir plānas un sausas, sūrstēšanu var radīt pat berze ar apakšveļu. Ir novērojamas arī ārējas vulvas izmaiņas — tiek zaudēta ieapaļā forma. 

Bieži ir izmaiņas maksts izdalījumos. Samazinoties estrogēna daudzumam, mainās maksts pH līmenis (skābuma līmenis). Šīs izmaiņas ietekmē mikroorganismu līdzsvaru, un izdalījumos samazinās labo (lakto) baktēriju skaits. Izdalījumi kļūst ūdeņaināki, bezkrāsaini, ar nepatīkamu aromātu un var radīt niezi vai sūrstēšanu. Maksts atrofijas simptomi bieži tiek jaukti ar maksts infekciju simptomiem.

Kā var atjaunot maksts mitrumu?

Maksts sausumu, sūrstēšanu, dedzināšanas sajūtu un vulvas kairinājumu var ārstēt lokāli, lietojot nehormonālus mitrinošos līdzekļus: lubrikantus vai īpašas maksts ovulas. Lubrikanti iedarbojas tikai attiecīgajā brīdī, mazinot simptomus. Ilgstoša mitrinoša, atjaunojoša un aizsargājoša iedarbība ir maksts ovulām ar hialuronskābi un noderīgiem ārstniecības augiem, tējas koka eļļu un E vitamīnu. Pašlaik vienīgais līdzeklis Lietuvā, kurš atbilst šiem maksts sausuma ārstēšanas ieteikumiem, ir Feminella® Hyalosoft maksts ovulas.

Feminella® Hyalosoft maksts sausuma ārstēšanai

Feminella® Hyalosoft ir unikālas maksts ovulas, kuras atšķirībā no lubrikantiem uz ilgu laiku atjauno maksts gļotu izdalīšanos un ražošanu, mazina kairinājumu un veicina gļotādas atjaunošanos. Aizmirsiet par maksts sausumu, niezi un dedzināšanu un no jauna izbaudiet dzimumattiecības. 

Feminella® Hyalosoft īpašais sastāvs:        
hialuronskābe — aiztur ūdeni, mitrina un ilgstoši aizsargā pret sausumu;   
vairoglape — paātrina gļotādas atjaunošanos un veicina rētu dzīšanu;        
malva — veicina gļotu ražošanu, mazina kairinājumu un aizsargā gļotādu;  
kumelīte — pretmikrobu un pretiekaisuma iedarbība;           
tējas koka eļļa — pretsēnīšu un pretmikrobu iedarbība;       
E vitamīns — zināms kā antioksidants, turklāt aizsargā gļotādas audus un veicina to atjaunošanos. 
Feminella® Hyalosoft augsto efektivitāti apstiprināja pat 90 % sieviešu pēc pirmās ārstēšanas nedēļas. (1)
Līdzeklis Feminella® Hyalosoft ir lietošanai drošs: nav konstatētas nekādas blakusparādības.(1)
Feminella® Hyalosoft ir vienīgās ovulas Lietuvā ar šādu sastāvu!
Feminella® Hyalosoft ovulas var iegādāties aptiekās.

1. Microbiologycal assay: evaluation of efficacy of a medical device class II A in order to control bacterial load on vaginal mucous membranes. Apr-applied pharma reseach S.A. – Feminella vaginal suppositories – Lotto 01/GF02. (REcoRD No. F2580704M, September 6m 2004)  

PRODUKTI: Feminella Hyalosoft
Pieraksties jaunumu saņemšanai:
Atstāj savu e-pastu, lai saņemtu informāciju
par jauniem produktiem un akcijām no Livorno Pharma!
Produkti Medikamenti Raksti Video Pētījumi un publikacijas Kontakti
^
Uzdot jautājumu
Aizvērt formu
Jūsu vārds
E-pasts
Tālrunis
Ziņa